Difference between revisions of "TBFC Season 4/Qualified Stage"
Jump to navigation
Jump to search
Line 417: | Line 417: | ||
|R3W1=Bradamante AC | |R3W1=Bradamante AC | ||
|R3W2=NOGOOD | |R3W2=NOGOOD | ||
+ | |R3G1details={{BracketMatchSummary | ||
+ | |date= |stream= |finished=true | ||
+ | | details={{Details | ||
+ | | log1= | ||
+ | }} | ||
+ | |comment= | ||
+ | }} | ||
+ | }} | ||
+ | |||
+ | ==== Group C ==== | ||
+ | {{4DETeamBracket | ||
+ | <!-- SEMIFINALS --> | ||
+ | |R1D1=Sonikro Academy |R1D1score=5 |R1D1win=1 | ||
+ | |R1D2=Angery Boys |R1D2score=0 |R1D2win= | ||
+ | |R1G1details={{BracketMatchSummary | ||
+ | |date=08/12/2019 |stream= |finished=true | ||
+ | |match1={{Game |t1score=5 |t2score=0 |map=cp_process_final |win=1 }} | ||
+ | |details={{Details | ||
+ | | log1=2349854 | ||
+ | }} | ||
+ | |comment= | ||
+ | }} | ||
+ | |R1D3=Sparta |R1D3score=4 |R1D3win=1 | ||
+ | |R1D4=Angery Boys Black |R1D4score=1 |R1D4win= | ||
+ | |R1G2details={{BracketMatchSummary | ||
+ | |date=08/08/2019 |stream= |finished=true | ||
+ | |match1={{Game |t1score=4 |t2score=1 |map=cp_snakewater_final1 |win=1 }} | ||
+ | |details={{Details | ||
+ | | log1=2346585 | ||
+ | }} | ||
+ | |comment= | ||
+ | }} | ||
+ | |||
+ | <!-- UPPER BRACKET FINALS --> | ||
+ | |R2W1=Sonikro Academy |R2W1score=5 |R2W1win=1 | ||
+ | |R2W2=Sparta |R2W2score=0 |R2W2win= | ||
+ | |R2G1details={{BracketMatchSummary | ||
+ | |date=18/08/2019 |stream= |finished=true | ||
+ | |match1={{Game |t1score=5 |t2score=0 |map=cp_process_final |win=1 }} | ||
+ | |details={{Details | ||
+ | | log1=2354349 | ||
+ | }} | ||
+ | |comment= | ||
+ | }} | ||
+ | <!-- LOWER BRACKET ROUND 1 --> | ||
+ | |R1D5=Angery Boys |R1D5score=3 |R1D5win=1 | ||
+ | |R1D6=Angery Boys Black |R1D6score=0 |R1D6win= | ||
+ | |R1G3details={{BracketMatchSummary | ||
+ | |date=16/08/2019 |stream= |finished=true | ||
+ | |match1={{Game |t1score=3 |t2score=0 |map=cp_metalworks |win=1 }} | ||
+ | |details={{Details | ||
+ | | log1=2352892 | ||
+ | }} | ||
+ | |comment= | ||
+ | }} | ||
+ | |||
+ | <!-- LOWER BRACKET FINALS --> | ||
+ | |R2D1=Sparta |R2D1score=1 |R2D1win= | ||
+ | |R2W3=Angery Boys |R2W3score=3 |R2W3win=1 | ||
+ | |R2G2details={{BracketMatchSummary | ||
+ | |date=23/08/2019 |stream= |finished=true | ||
+ | |match1={{Game |t1score=1 |t2score=3 |map=cp_process_final |win=2 }} | ||
+ | |details={{Details | ||
+ | | log1=2357834 | ||
+ | }} | ||
+ | |comment= | ||
+ | }} | ||
+ | |||
+ | |R3W1=Sonikro Academy | ||
+ | |R3W2=Angery Boys | ||
|R3G1details={{BracketMatchSummary | |R3G1details={{BracketMatchSummary | ||
|date= |stream= |finished=true | |date= |stream= |finished=true |
Revision as of 16:25, 26 November 2019
Overview | Qualified Stage | Invite | Mid | Academy | Statistics |
Brasil Fortress QS Season 4
Season 4
League Information
Series:
Organizer:
Game Mode:
Type:
Online
Location:
Brasil
Start Date:
2019-06-08
End Date:
2019-10-11
Total Teams:
30
Links
Maps
Granary Pro • Metalworks • Process • Product • Prolands • Snakewater • Gullywash • Sunshine • Reckoner
Chronology
Brasil Fortress Qualified Stage are a series of matches involving 16 teams. The winners earning awards TF2 medals and participation in Invite Division.
Contents
Prizes
Place | $ USD | Seed | Team |
---|---|---|---|
1st-4th | - | Invite Div. | Sonikro Academy |
Bradamante Academy | |||
evolution eSports | |||
No Good Racing Team |
Participants
Matches
Open Stage
Group A
Semi-finals
Winners' Finals
Losers' Round 1
Losers' Finals
Grand Finals
Sonikro Academy
Sonikro Academy
Angery Boys
Angery Boys
Group B
Semi-finals
Winners' Finals
Losers' Round 1
Losers' Finals
Grand Finals
Bradamante AC
Bradamante AC
NOGOOD
NOGOOD
Group C
Semi-finals
Winners' Finals
Losers' Round 1
Losers' Finals
Grand Finals
Sonikro Academy
Sonikro Academy
Angery Boys
Angery Boys
Qualified Stage
Final Matches | |||
---|---|---|---|
Sonikro Academy | 2 | 0 | Péricles |
EXITUS | 0 | 2 | No Good |
Queque Academy | 0 | 2 | evolution eSports |
Bradamante AC | 2 | 0 | Angery Boys |